FİZİK LABORATUVARI

FİZİK LABORATUVARI

Sadece teoride kalıp öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen Fizik, artık çocuk oyuncağı! Lise öğrencilerinin okul müfredatıyla paralel ilerleyecek olan Fizik konularını sayısız ekipman ve teknolojiyle desteklenmiş uygulamalarla birebir deneyimleyeceği, formüllerin gerçek anlamına deneme yanılma yöntemiyle ulaşacağı, Fizik'in günlük ve bilimsel hayattaki gerçek anlamını kavrayacağı renkli atölyemize meraklı tüm lise öğrencilerini bekliyoruz.

Evrende ve doğada gerçekleşen olayların nasıl meydana geldiğini araştırıp deneyimleyerek öğreneceğimiz Fizik atölyemizde “Dünya dönerken neden biz dönmüyoruz? Röntgen, MR gibi teknolojilerle nasıl organlarımı görüntüleyebiliyorlar? Fiziğin diğer fen ve sosyal bilim dallarıyla ilişkisi nedir?” gibi bir çok ilginç soruların cevabını birlikte tek tek cevaplayacağız.

Benim bir fikrim var diyen tüm öğrencilerle kafa kafaya verip Tübitak projelerine hazırlanmayı hedeflediğimiz atölyemizde meraklı, sorgulamayı seven ve öğrenmeye açık öğrencilerimizle bir çok etkinlik ve projeye imza atacağız.

 


Foto Galeri

“Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı "Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sultangazi Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”