PSİKO-EĞİTİM VE DRAMA ATÖLYESİ

PSİKO-EĞİTİM VE DRAMA ATÖLYESİ

Yaratıcı drama kişinin gerçek yaşantılardan yola çıkarak olayları durumları eylemle ifade etmesidir. Bu eyleme bedeni, sesi, nefesi, zihni bütün varlığı dahil olur. Günlük yaşamın kişide bıraktığı izleri etkinliklerle, oyunla ele alarak rol ile dışarı vurur. Yaratıcı drama her yaştan katılımcıya açık ve kişinin yaşamını daha niteklikli hale getirmeye çalışan bir alandır.

Yaratıcı drama atölyemizde ilk ay disiplin boyutunda konular ele alınacak, katılımcılar arasında tanışma, iletişim, uyum, güven gibi konulara yer verilecek, daha sonra da yöntem boyutuyla çalışmalara geçilecek ve bir çok konu yaratıcı drama yöntemi ile ele alınacaktır. Yaratıcı drama yöntemi ile bir konuyu ele almak, o konunun sadece bilişsel öğrenme de kalmamasını bedeni sesi hayal gücü ile de dahil olmasını sağlar.

Dramanın esas ayırıcı özelliği ise katılımcıyı birden denize atmaması önce ısınma-hazırlık evresi ile suya alıştırması daha sonra rol vererek yüzmeyi öğretmesidir. Yaratıcı drama yöntemi ile katılımcının hem tüm varlığı ile an’da olması ve konuya dahil olması sağlanır hem de katılımcı da açtığı merak sayesinde, katılımcının öğrenmeye keşfetmeye meraklı bir yolculuğa başlaması sağlanır. 

 


“Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı "Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sultangazi Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”