Helin SAYKALOĞLU

Hülya Helin Saykaloğlu Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitmeni

1986 Kütahya doğumludur. Lise öğrenimini Çemberlitaş Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Hali hazırda İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans bölümüne devam etmektedir.


Üç yıllık bankacılık deneyiminden sonra akıl ve zekâ oyunlarına olan ilgisi sonucu bu alanda ilerlemek amacıyla çalışmalar yapmıştır.

İstanbul Aydın Üniversitesi Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitici Eğitimi sertifikasının yanı sıra, Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları Eğitmenliği sertifikasına sahiptir. Yeditepe Üniversitesi Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği, Eğitim Danışmanlığı, Eğitim Koçluğu ve Neuro Linguistic Programming eğitimlerini de başarı ile tamamlamıştır. 2016 yılında kendi dikkat ve algı geliştirme merkezini kurmuştur. 2019 yılına kadar faaliyetine devam eden merkezde, algı ve dikkat geliştirme eğitimleri, akıl ve zekâ oyunları eğitimleri, hızlı okuma kursları vermiş, dikkat eksikliği ve algı geliştirme üzerine Berard Metodu, Tomatis Metodu ve Neurofeedback alanlarında çalışmalar yapmıştır. Türk Zeka Oyunları Federasyonu turnuvalarında hakem olarak görev almaktadır.

2021 yılı itibari ile Sultangazi Bilim Merkezi’nde Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk sahibidir.


“Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı "Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sultangazi Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”