Başkanın Mesajı

"Çok kültürlü yapısıyla barışın sembolü olan Sultangazi’yi hak ettiği hizmetlerle buluşturmak için, ekibimizle çıktığımız hizmet yolunda, dur durak bilmeden yürüyeceğiz. Çünkü Sultangazi için büyük hayallerimiz ve bir o kadar da büyük heyecanımız var..."

 

BAŞKANDAN 

Saygıdeğer Sultangazili Hemşehrilerim!

Sultangazi halkının büyük teveccühleriyle, İstanbul’umuzun önemli ilçelerinden Sultangazi Belediyesi'nin bizlere  emanet edilmesiyle kutlu bir yolculuğa çıktık.

Tarih bazen insanların üzerine zor; ama zor olduğu kadar da şerefli görevler yükler. Bizler, Sultangazi'yi yönetirken, tarihin omuzlarımıza yüklediği bu zorluğun ve onurun farkındayız. Omuzlarımızda ağır bir yük olmasıyla birlikte, onurlu bir hizmeti yapmaktayız.

Çok kültürlü yapısıyla barışın sembolü olan Sultangazi’yi hak ettiği hizmetlerle buluşturmak için ekibimizle çıktığımız hizmet yolunda, dur durak bilmeden yürüyeceğiz. Çünkü Sultangazi için büyük hayallerimiz ve bir o kadar da büyük heyecanımız var...

Sultangazi'yi şehr-i emin mantığıyla çok daha ötesine  taşımayı amaçlıyoruz. Tarihi, kültürü, kendine has özellikleri ve güzellikleri ile her parçasıyla bütünleşen bir şehir inşa etmek istiyoruz. Bu güzel ilçemize koyacağımız her tuğla sevginin, emeğin, insana verilen değerin izlerini taşıyacaktır.

Bu kutlu ve şerefli yolda, en büyük hedefimiz gece gündüz demeden ve yorulmak bilmeden çalışmak olacaktır. Sultangazi’yi daha yaşanabilir, daha müreffeh, yeşil ve yaşam alanları ile daha yoğun, altyapı ve imar meselelerini halletmiş; eğitim, kültür, spor ve sanat alanında daha ilerlemiş güzel bir şehir haline getireceğiz.

Sultagazi'de yaşayan herkesin şehre aidiyet bağını kuracak, bu bağı güçlendirecek hizmetleri önemsiyoruz. Bütün bu çalışmaları yaparken insan merkezli, insanların gönlüne ve yüreğine dokunan, ellerinden tutan bir belediyecilik ve gönül belediyeciliği her zaman şiarımız olacaktır. Adalet ve eşitlik ilkesini hiçbir zaman zihnimizden uzak tutmayacak, herkese ve her kesime adil olarak hizmet edeceğiz. Kapımız ve gönlümüz her zaman açık olacak; ulaşılabilen bir başkan, herkesin ve her kesimin başkanı olacağız.

Bize Sultangazi’ye hizmet görevini veren hemşehrilerimizin umudunu umudumuza, heyecanını heyecanımıza katarak çalışacağız. Sultangazi Belediyesi olarak, halkımızla omuz omuza geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz...

 

                                                                                                                                                                 Av. Abdurrahman DURSUN
                                                                                                                                                                 BELEDİYE BAŞKANI


“Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı "Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sultangazi Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”