Öğrencinin Uyması Gereken Kurallar Nelerdir ?

Sayın Veli,

1. Öğrenci ders içerisinde telefon kullanımı ve benzeri disiplini bozacak şeyler yaptığı zaman ilk önce uyarılmaktadır, uyarıya rağmen devam ettiği takdirde dersten çıkartılır ve yok yazılmaktadır.
2. Öğrenci mazeretli (raporlu) olarak derse gelmediği takdirde kurumu bilgilendirmelidir. Raporunu sunmayan öğrencinin devamsızlığı mazeretli sayılmayacaktır.
3. Bir dönemde toplamda 3 kez derse girmeyen öğrencinin kaydı veliye bilgi verilerek silinmektedir.
4. Öğrenci raporlu ise en geç diğer derse kadar raporunu Zemin katta bulunan Danışmaya getirmek zorundadır.
5. Öğrenciler Akademik kurulumuz tarafından oluşturulan dersleri görmektedirler. Öğrenciye özgü ders değişikliği yapılmamaktadır.
6. Öğrencilerin dersten erken çıkması durumunda, veli, zemin katta bulunan danışma görevlisine ilgili formu doldurmalı ve teslim etmelidir. Danışma görevlisi öğrenci ile izin isteyen kişinin gerçek ilişkisini sorgulama ve izin vermeme hakkına sahiptir.
7. Öğrencilerin kayıtlarını sildirmek yada dondurmak zorunda olması halinde 2.katta bulunan Sekreterya alanında ilgili formu doldurmaları ve teslim etmeleri gerekmektedir.
8. Telefon vs. aramaları ile öğrencinin gelemeyeceğini belirtilmesi durumunda mazeretli izinli sayılmamaktadır. Tüm izinler belgelenmelidir.


“Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı "Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sultangazi Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”